Něco o našich svíčkách:

100% Přírodní sójový vosk


  • Sójový vosk je vyroben ze sójových bobů, které se sklidí, následně vyloupnou a přemění na vločky.
  • Hoří až o 90% čistěji a 50% déle než parafinový vosk, který je na bázi ropy a během spalování uvolňuje škodlivé látky pro tělo, které jsou karcinogenní a mohou způsobovat např. bolesti hlavy.
  • Je nekarcinogenní, tělu bezpečný, biologicky odbouratelný a během hoření nevylučuje žádné toxické látky.
  • Neobsahuje žádné přímesi rostliných a parafinových produktů.  Dále neobsahuje živočišné produkty, palmový vosk, pesticidy a herbicidy. 
  • Není testován na zvířatech.
  • Je dermatologicky testován a má certifikát kvality.

Vonné oleje, knoty


> Naše vonné oleje, které používáme nejsou totožné jako esenciální oleje (= silice), tudíž nemají žádný terapeutický učinek. Pozor není to totéž jako parfém.

> Jsou směsí syntetických látek, kdy může jít i o látky získané z rostlin či jejich směsi.

> Mají certifikát kvality IFRA, které potvrzují, že nejsou tělu nebezpečné a jsou určeny pro výrobu svíček.

> Knoty v našich svíčkách jsou platené, bavlněné se speciálním papírovým vláknem, bez jádra, potažené sójovým voskem, aby drželi stabilitu.


Jak o svíčku pečovat?


- Před každým zapálením zastřihněte knot.

- Udržujte jeho délku maximálně 0,5 cm, čím delší knot necháte a nezastřihnete ho po předchozím zapalením, může Vám svíčka začít doutnat. 

- Nechejte svíčku hořet alespoň 2 hodiny, aby se udělalo jezírko po celém obvodu sklenice, docílíte tím, že svíčka vyhoří celá a bude intenzivně vonět.

- Jelikož používáme bavlněné knoty s přídavkem papíru, může se stát, že po delším hoření začne plamínek lehce doutnat, proto svíčku zhasněte, zastřihněte knot a znovu zapalte.

- Skleničku nechte po zhasnutí vychladnout a nemanipulujte s ní.